روزی که امیرخان فریاد زد: من بهترین هستم!/تراکتور Game Over شد!

با هدر دادن موقعیت طلایی/ تراکتور game over شد

صاف و پوست کنده باید گفت که این تراکتور از چرخه قهرمانی خارج شده و فقط می تواند در تعیین قهرمان نقش آفرینی کند.

سایت گل - 5 هفته تا پایان رقابتهای لیگ برتر باقی مانده است. بازی های فردا فقط برای سهمیه ای ها و پائین جدولی ها مهم است ولی برای تعیین تکلیف قهرمان لیگ دوازدهم 5 هفته باقی مانده است . روی کاغذ هنوز هیچ چیزی مشخص نیست. استقلال الان صدرنشین است و با دو تعقیب کننده جدی خود یعنی سپاهان و تراکتورسازی به ترتیب 3 و 4 امتیاز فاصله دارد. حتی فولاد در صورت برد در بازی فردا برابر گهر، روی همان کاغذ شانس قهرمانی دارد ولی همه این ها روی همان کاغذ است . از قدیم گفته اند "بهشت را به بها دهند نه به بهانه"
امیدواریم طرفداران تراکتورسازی از ما دلخور نباشند ولی تیم شان آنجا نباید؛ باخت. تیم مدعی قهرمانی باید شخصیت این کار را نه در حرف بلکه در عمل نشان دهد ولی تراکتور نتوانست از این فرصت استفاده کند و به سمت اولین قهرمانی تاریخ خود در سطح اول فوتبال ایرانی خیز بردارد. تراکتوری که 11 هفته تمام نباخته بود و حتی با گرفتن 27 امتیاز از این تعداد بازی ، از استقلال هم بیشتر امتیاز جمع کرده بود، همه اندوخته ها را یک جا برباد داد. آنها با زحمت فراوان فاصله 3 امتیازی خود با استقلال را به یک امتیاز کاهش داده بودند ولی در یک بازی آن هم در شرایطی که می توانستند دو امتیاز هم از حریف پیشی بگیرند، نه تنها همان فاصله یک امتیازی را حفظ نکردند بلکه آن را به 4 امتیاز افزایش دادند.
آیا تیمی که نتواند استقلال را آن هم در حالی که بیش از 50 دقیقه با یک بازیکن کمتر بازی می کند، شکست دهد یا حداقل گل خورده را برابر این حریف 10 نفره جبران کند، می تواند مدعی قهرمانی باشد. قهرمانی یعنی استفاده از فرصت ها، یعنی همان کاری که استقلال و سپاهان دیروز انجام دادند ولی تراکتور بازی مستقیم و به عبارت بهتر 6 امتیازی را باخت. بازهم امیدواریم به تراکتورسازان و هوادارانشان برنخورد چون وقتی صحبت از شخصیت قهرمانی می شود، بحث بر سر شخصیت و کاراکتر افراد و تیم نیست بلکه آن روح خواستن و توانایی اجرای آن است که در بازی های بزرگ متبلور می شود و تراکتور در بهترین موقعیت فراهم شده بدجور فرصت سوزی کرد.
درست است که تراکتورسازی روی کاغذ و در جنگ اعداد و احتمالات هنوز مدعی قهرمانی هست و شانس قابل توجهی هم دارد ولی در بازی قهرمانی بزرگان آنها game over شدند.

/ 0 نظر / 13 بازدید