استقلال برای هشتمین بار قهرمان ایران شد

استقلال الریان (4)

فوتبال ایران- تیم فوتبال استقلال با شکست دادن فولاد خوزستان قهرمان ایران شد.

به گزارش فوتبال ایران،استقلال در اهواز با پنالتی جواد نکونام قهرمان ایران شد تا بازی های هفته آخر تشریفاتی باشد.این در حالی است که فولاد در این بازی یک ضربه پنالتی از دست داد.این پنجمین قهرمانی امیر قلعه نویی در لیگ برتر بود و او همچنان در بین مربیان رکورددار است.قلعه نویی سه بار با استقلال و دو بار با سپاهان قهرمان شده است.

استقلال که با پیروزی مقابل فولاد قهرمانی خود در لیگ برتر را قطعی می‌کرد، بازی را تهاجمی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی توسط فرهاد مجیدی می‌توانست به گل برسد اما کاپیتان آبی‌ها در گلزنی ناکام ماند تا فولاد کم کم از زیر فشار خارج شده و به خود بیاید.

در شرایطی که فولاد آهنگ دروازه استقلال را کرده بود، فرهاد مجیدی خود را به محوطه جریمه میزبان رساند و در برخوردی که با مهدی امیرآبادی داشت، داور را وادار به اعلام پنالتی کرد.

با گل نکونام به شدت حملات فولاد افزوده شد تا اینکه در دقیقه 29 سیدمهدی رحمتی روی پریرا مرتکب خطای پنالتی شد اما مهدی نوری به مانند جواد نکونام این قابلیت را نداشت که دروازه استقلال را باز کند و ضربه پنالتی را به بیرون زد. در ادامه نه فولاد از موقعیت‌های خود بهره برد و نه استقلال از ضدحملات خطرناکش تا نیمه اول با برتری یک بر صفر آبی پوشان تهرانی به اتمام برسد.

در میان حملات تیم فولاد و در دقیقه 78 فرزاد حاتمی و مجتبی در مصاف رودررو با ارشاد یوسفی راه به جایی نبردند تا آبی‌ها هم از بخت بد خود بنالند و به فولاد ثابت کنند که توانایی حمله به دروازه این تیم را دارند.

گل قهرمانی استقلال نکونام

فولاد در دقایق 82 و 83 نیز شانس‌های گلزنی را به راحتی از دست داد و نه رحمتی و نه تیر دروازه استقلال اجازه گلزنی به تیم فرکی ندادند تا آنها از بدشانسی شان در مصاف با تیم قلعه نویی گلایه کنند. در دقایق پایانی نیز تلاش فولاد نتیجه‌ای نداشت تا بازی با برتری یک بر صفر استقلال به اتمام برسد و این تیم با 67 امتیاز در فاصله یک هفته مانده به پایان لیگ برتر قهرمان زودهنگام این رقابت‌ها لقب گیرد.

/ 0 نظر / 11 بازدید